Nieuwkoop|

Het is bijna niet te missen. In de Zuidplas van de Langeraarse plassen verrijst in rap tempo een recreatie-eiland. In december heeft de gemeenteraad ingestemd met het bestemmingsplan en het verlenen van een gemeentelijke bijdrage voor het realiseren ervan. Het ‘Papeneiland’ komt voort uit een particulier initiatief van twee inwoners, de heren Van Eijk en Van Tol, die al enkele jaren bezig zijn met de planvorming. Ook het Hoogheemraadschap van Rijnland betaalt mee en er is een subsidie aangetrokken uit het Meerjarenprogramma Rijn- en Veenstreek. Op het eiland, dat wordt opgebouwd door gebruik van natuurlijke materialen, komt o.a. een strandje, een uitkijktoren, een toilet en een aanlegplek voor de zeilboten van Scouting Wapata.

Voor de VVD was het benutten van de recreatieve mogelijkheden van de Langeraarse Plassen, met name voor de lokale vraag, inwoners uit Langeraar, Ter Aar en Papenveer, een belangrijk uitgangspunt tijdens de verkiezingscampagne van 2018. We zijn dan ook blij dat gemeente en Hoogheemraadschap dit mooie initiatief met open armen aangegrepen hebben en kijken uit naar de opening, gepland voor juli/augustus.

Comments are closed.

Close Search Window